• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Haritası

Anasayfa


     İndüksiyon Isıtma Devresi 1KW

   
Ürün Kodu : 001
Üretici : DİAFM
Fiyat : 270 TL (KDV Dahil)
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

Özellikler;

 

DC güç giriş aralığı: 12-48 V

Maksimum akım: 20A
 
12 V Yüksüz çektiği akım 2A
24 V Yüksüz çektiği akım 3A
48 V Yüksüz çektiği akım 6A

Bu indüksiyon devresinde trafolu Ayarlanabilir Voltaj ve Amperli güç kaynağı kullanılmalıdır. Switch mode Led adaptörler/kamera adatörleri diye bilinen güç kaynakları kullanılmamalıdır. Manuel veya dijital olarak Akım ve Gerilim sınırlayabilen trafolu güç kaynakları kullanılmalıdır. Fabrika çıkışı olarak 53V gerilimle test edildiği gibi tarafımızdan 0-30V 0-20A aralığından KXN-3020D model güç kaynağıyla 12V ve 24V ısıtma testleri yapılarak gönderilmektedir. Isıtma testleri yapılmadan önce Kısa devre ve trasnsistörler üzerinde ölçüm kontrolleri yapılmaktadır.
 
Bakır Bobin bağlanmadan, Tüm devre üzerinde soğutma fanı eklenmeden, Ayrıca Bakır Bobin boru içerisinde su devirdaimi yaparak soğutma uygulamadan çalıştırılmamalıdır.
 
Bobin çapının en fazla 5/1'i kadar çapa sahip metaller üzerinde kullanımı devreyi fazla zorlamayacaktır. 5/1'i çapa sahip metaller kullanmanız önerilir. Başlangıç akımı 12V ile başlayıp 24V ve Soğutma gücünüze veya Güç kaynağınızın akım ve gerilim sınırlamasına güveniyorsanız kademe kademe artırarak çalışma yapınız. 
 
Devre yüksüz olarak dahi yüksek akım çekmektedir. Yüke bindiğinde kullandığınız metal çapı ve cinsine göre ihtiyacından fazlasını çekmek isteyecek transistörleri zarar görecektir. Bu sebeple Ayarlanabilir Voltaj ve Amperli güç kaynağı ile devreye akım vermeden önce Amperini 5-10A arası sınırlayıp daha sonra güvenli uygulama için maximum 20A olarak sınırlayıp uygulama yapınız.

Satın almak için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.
 
 
Talep Formu
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Kargo Tercihi
Mesaj
 
 
 
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.04588.0780
Euro9.67359.7122